Ve spolupráci s ilustrátorkou Zdenkou Morávkovou Řezbovou jsme připravili krásnou metodickou pomůcku. Na úvod jsme vybrali 24 ctností, popsali, co která znamená, na zadní stranu vymysleli ke každé otázky pro děti a návrhy příbuzných témat pro průvodce.

Karty dětem slouží jako vizuální podpora pro pochopení abstraktních pojmů jako jsou trpělivost, citlivost, vytrvalost, sebeúcta, apod. Na obrázcích je hezky vidět, jak se daná ctnost projevuje v životě, ať už v jednání s druhými nebo v přístupu sama k sobě.

Připravuje se dalších 10 karet ctností, které rozšíří stávající balíček karet. Máme z toho velkou radost a těšíme se z vašeho zájmu!

Karty ctností v setu á 25 karet v látkovém obalu můžete zakoupit zde.

Ukázka přední a zadní strany karet

Co na karty říkáte

Již s odstupem času sleduji, jak to má reálné dopady na dění ve třídě a přispívá to k úspěsnějším řešením problémů.

Petra, z lesního klubu Pod Starým Dubem, účastnice kurzu Zahrada ( Petra, z lesního klubu Pod Starým Dubem )

Chtěla bych Vám moc poděkovat za celou Výchovu ke ctnostem. Moc nám v lesní školce a nyní lesní škole pomáhá. Děti, které již karty znají ze školky a nyní s nimi přešly do školy, je použily na poradním kruhu, kde jsme řešili vyčlenění jedné dívky z jejich kolektivu. Karty nám pomohly vše pojmenovat a říci, co se jim nelíbí a co by oběma stranám pomohlo, aby se situace změnila ku prospěchu všech a jak tak s odstupem času sleduji, tak to má reálné dopady a řešení problému je na velmi dobré cestě.

Vše je vývoj, a všem mohu říci, že výchova ke ctnostem je opravdová, je takovou kvintesencí našich životů.

Kamil, účastník kurzu Zahrada, OPEN HOUSE o.p.s. ( Kamil, účastník kurzu Zahrada, OPEN HOUSE o.p.s. )

Zase jseme o kus dále v postupném zapracovávání výchovy ke ctnostem nejen do našich srdcí, ale také do našich profesí. Mám velice pozitivní zprávy od učitelů základních škol, že preventivní programy na klima třídy s podporou karet ctností, má přímý vliv na chování ve třídách a dochází ke změnám vzorce chování v kolektivu. Dále také vytváříme a realizujeme preventivní programy cca na 40 školách a karty ctností jsou již dnes pro nás nedílnou součástí našich programů. Děkujeme.

Karty už mají v kanceláři vážené místo. Díky za to.

Lenka, vedoucí Salesiánského střediska mládeže ( Lenka, vedoucí Salesiánského střediska mládeže )

Dneska jsem je ukazovala kolegům na pedagogické poradě, jedna kolegyně si je hned bere na dramaťák a ostatní za mnou chodí, jak je to úžasné a skvělá inspirace. Tak tohle radostné nadšení z něčeho, co nám ve středisku dává smysl, posílám dál.

Ctnosti nám přinesly do školky sounáležitost, samostatnost, důvěru a lidskost, také spolupráci, spravedlnost a pořádný kus odvahy.

Martina, ředitelka MŠ Karla IV ( Martina, ředitelka MŠ Karla IV. )

Tohle už pro děti nejsou jen prázdná slova, už dobře vědí, co se za těmi slovy skrývá. Dokáží tyto vlastnosti objevovat u sebe i u druhých.

Každému je hrdě ukazuji a jsou z nich nadšení 🙂 

Richard, školní psycholog ( Richard, školní psycholog )

Koupil jsem si vaše karty ctností a chci ti napsat, jak jsou krásné a jakou mi udělaly radost! Už se těším, až je s dětmi u nás ve škole použiji.

Odebírejte novinky