Ve spolupráci s ilustrátorkou Zdenkou Morávkovou Řezbovou jsme připravili krásnou metodickou pomůcku. Na úvod jsme vybrali 24 ctností, popsali, co která znamená, na zadní stranu vymysleli ke každé otázky pro děti a návrhy příbuzných témat pro průvodce.

Karty dětem slouží jako vizuální podpora pro pochopení abstraktních pojmů jako jsou trpělivost, citlivost, vytrvalost, sebeúcta, apod. Na obrázcích je hezky vidět, jak se daná ctnost projevuje v životě, ať už v jednání s druhými nebo v přístupu sama k sobě.

Připravuje se dalších 10 karet ctností, které rozšíří stávající balíček karet. Máme z toho velkou radost a těšíme se z vašeho zájmu!

Karty ctností v setu á 25 karet v látkovém obalu můžete zakoupit zde.

Ukázka přední a zadní strany karet

Co na karty říkáte

Karty už mají v kanceláři vážené místo. Díky za to.

Lenka, vedoucí Salesiánského střediska mládeže ( Lenka, vedoucí Salesiánského střediska mládeže )

Dneska jsem je ukazovala kolegům na pedagogické poradě, jedna kolegyně si je hned bere na dramaťák a ostatní za mnou chodí, jak je to úžasné a skvělá inspirace. Tak tohle radostné nadšení z něčeho, co nám ve středisku dává smysl, posílám dál.

Každému je hrdě ukazuji a jsou z nich nadšení 🙂 

Richard, školní psycholog ( Richard, školní psycholog )

Koupil jsem si vaše karty ctností a chci ti napsat, jak jsou krásné a jakou mi udělaly radost! Už se těším, až je s dětmi u nás ve škole použiji.

Ctnosti nám přinesly do školky sounáležitost, samostatnost, důvěru a lidskost, také spolupráci, spravedlnost a pořádný kus odvahy.

Martina, ředitelka MŠ Karla IV ( Martina, ředitelka MŠ Karla IV. )

Tohle už pro děti nejsou jen prázdná slova, už dobře vědí, co se za těmi slovy skrývá. Dokáží tyto vlastnosti objevovat u sebe i u druhých.

Odebírejte novinky